Po kilku dniach pracy postanowiłem wydać do testów, pierwszą rozwojową wersję aplikacji webowej UMS (User Management System).

Strona domowa projektu
http://piotr.kwiatek.org/projekty/ums

Jako, że jest to pierwsze wydanie pozwolę sobie napisać nieco więcej. Kolejne wpisy tego dziennika zmian będą miały charakter skromnego changelog’a z opisem poprawek i nowych funkcji, które zostały wprowadzone.

Dlaczego aplikacja powstała?

System powstał na potrzeby jednej z firm, dla której pracuję, jednak prawa do aplikacji zatrzymałem dla siebie, dzięki czemu wszyscy możecie z niej korzystać zgodnie z warunkami licencji, pod którą została wydana.

Cele

Aplikacja ma za zadanie spełniać podstawowe funkcje panelu zarządzania użytkownikami oraz monitorować aktywność użytkowników na stronie internetowej. Dla przedsiębiorcy, który zamówił u mnie tą aplikację najważniejszym z celów było zabezpieczenie strony internetowej przed dostępem osób trzecich, a udostępnienie jej na hasło wybranym agencjom. Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciel witryny może kontrolować:

  • który użytkownik najczęściej przegląda witrynę
  • jakie strony odwiedzał użytkownik, oraz który produkt najczęściej przegląda
  • jakie produkty są najczęściej przeglądane ogółem

A także korzystając z panelu zarządzania użytkownikami może kontrolować dostęp konkretnych użytkowników wykorzystując mechanizmy banowania oraz zmiany hasła.

Zalety

  • Darmowy
  • Łatwy w instalacji
  • OpenSource

Jak to działa? (DEMO)

Pobierz tą wersję

Changelog – v.0.1

Jest to wersja rozwojowa (beta), niestabilna.

Poprawki
-----------------------
brak.

Nowe funkcje
-----------------------
- formularz logowania,
- formularz zmiany hasła,
- dodawanie użytkownika,
- edycja danych użytkownika,
- usuwanie użytkownika,
- aktywacja i deaktywacja użytkownika,
- zmiana hasła użytkownika,
- historia odwiedzonych stron użytkownika,
- statystyka aktywności użytkownika,
- statystyka odwiedzanych stron,
- statystyka aktywności użytkowników,

Odpowiedzialność

Uwaga. Aplikacja jest darmowa. Pobierając aplikację używasz jej na własną odpowiedzialność. Nie ponoszę odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku użytkowania aplikacji. Budując aplikację dołożyłem wszelkich starań, aby była ona bezpieczna. Nie ponoszę jednak odpowiedzialności za wyciek danych, które mogłyby mieć miejsce w przypadku wykrycia luki w systemie zabezpieczeń i włamania się do systemu. Jeśli masz pomysł na podniesienie poziomu bezpieczeństwa aplikacji, skontaktuj się ze mną. Oświadczam też, że poprzez aplikację nie zbieram żadnych danych gromadzonych przez użytkowników powyższej aplikacji.