SRU – System Rejestracji Użytkowników

Geneza

System Rejestracji Użytkowników w serwisie internetowym (SRU) został przygotowany w ramach pracy dyplomowej, którą udało mi się pomyślnie obronić 8 lutego 2010r. na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

O projekcie

Celem budowy Serwisu Rejestracji Użytkowników było dostarczenie bezpiecznych mechanizmów zarządzania użytkownikami dla Systemu Wspierania Pracy Nauczyciela (SWPN). Na rysunku poniżej zaznaczono umiejscowienie SRU w relacji z pozostałymi aplikacjami, współpracującymi z zaprojektowanym systemem. Technologia implementacyjną aplikacji jest ASP.NET.

Początkową ideą była budowa SRU jako dedykowanego komponentu dla SWPN, jednak po dogłębnej analizie charakterystyki dziedziny oraz przeglądzie funkcji cechujących większość systemów uwierzytelniania, powstała myśl o stworzeniu niezależnego, autonomicznego systemu uwierzytelniania i autoryzacji. Jego zadaniem byłoby spełnianie nie tylko wszystkich wymagań stawianych przez aplikację SWPN, ale także instałaby możliwość wykorzystania jego usług do uwierzytelniania użytkowników innych serwisów internetowych. Rozwiązanie to zasługuje na szczególną uwagę w przypadku wdrażania centralnego punktu uwierzytelniania na przykład w firmie, szkole lub uczelni.

Publikacja pracy dyplomowej

  1. System rejestracji użytkowników w serwisie internetowym – Praca dyplomowa [pobierz] [podgląd],
  2. Prezentacja SRU [pobierz] [podgląd],
  3. Aplikacja (ASP.NET) + baza danych (MsSQL) [pobierz],
  4. Instrukcja obsługi i instalacji SRU [pobierz] [podgląd],
  5. Załączniki do pracy dyplomowej [pobierz],
  6. Notka bibliograficzna [pobierz] [podgląd],
  7. Plakat WAT [pobierz] [podgląd],
  8. Wyróżnienie pracy dyplomowej – dyplom [pobierz] [podgląd].

Licencjonowanie

Praca w całości, w odróżnieniu od innych projektów zamieszczanych na niniejszej stronie objęta jest prawami autorskimi. Wszystkie prawa WAT oraz autora co do pracy pozostają zastrzeżone. © 2010.

  • You may use these HTML tags: <a> <abbr> <acronym> <b> <blockquote> <cite> <code> <del> <em> <i> <q> <s> <strike> <strong>

  • Comment Feed for this Post
Go to Top